Kruhový tréning na princípe corecircuit®

Core – znamená jadro, vnútro.
Core Circuit – znamená, nový vývoj zdravo orientovanej tréningovej filozofie.
Inovované hydraulické stroje corecircuit® – posilňujú a precvičujú okrem iného, hĺbkové svalstvo trupu na princípe vlastnej stabilizácie v stoji. Takáto tréningová koncepcia zahŕňa funkčný tréning s vysokým silovým efektom, stúpajúcou spotrebou energie, s dôrazom na vnútorné svaly trupu, nižším zaťažením a dlhodobo lepšími tréningovými rezultátmi. Kruhový tréning a hydraulické stroje série corecircuit® boli skonštruované pri zohľadnení biomechanických poznatkov, ako i anatomických a fyziologických úvah a slúžia na trénovanie najrôznejších skupín svalstva. Sú určené špeciálne na použitie v centrách zameraných na fitnes a prevenciu.

Umožňujú rozsiahly tréning najrôznejších skupín kostrového svalstva s telesnou hmotnosťou až do 180 kg a telesnou výškou do cca 2 m.
Prednosti kruhového tréningu corecircuit®

Inovatívna konštrukcia – nové hydraulické stroje s inovovaným komplexným pohybovým modelom bez opierok, núti cvičenky vlastnou stabilizáciou, okamžite zaujať vyrovnanú polohu hornej časti tela so spevnenými brušnými svalmi, čím sa automaticky precvičia, okrem iného, vysnívané svaly trupu.
Nižšia zaťaženosť svalov – ako pri klasickom posilňovaní, svaly sa súmerne precvičia, neokyslia a paralelne sa dopĺňa tréning silový s tréningom na výdrž a koordináciu.
Maximálna variabilita a efektivita – hydraulické stroje umožňujú za krátky čas posilnenie viacerých svalových skupín naraz. Tréning prebieha za neustáleho odporu v každom smere vykonávaného pohybu, čo zaručí optimálny tréningový efekt a chráni pred preťažením.

K prvkom kruhového tréningu patria medzistanovištia.
Slúžia ako pomôcka na cardio tréning, zameraný na zlepšenie kondície. Pestrosť tréningu je zabezpečená neustálym striedaním cvikov na hydraulických strojoch a medzistanovíštiach po dobu 40 sekúnd, čím sa okrem iného dosiahne zvýšená spotreba energie, ako pri klasickom tréningu so závažím.
Stanoveným poradím vykonávaných cvikov sa iné svalové skupiny zatiaľ zotavia. Treba počas cvičenia dodržať konštantnú úroveň, zabrániť prestávkam, čím optimálne podporíme spaľovanie energie a spotrebu kalórií.

Kruhový tréning je určený pre začiatočníčky, pokročilé, pre všetky ženy, ktoré chcú pre seba niečo spraviť.
ale aj muži si tu nájdu svoje. V našej ponuke máme masérske služby, výživové ale aj suplementačné poradenstvá zamerané na dosiahnutie vašeho ciela, či už na osobnej alebo profesionálnej úrovni. Môžete využiť osobné hodinové treningy s trénerom/kou.

Viete kde sú korene kruhového tréningu?
Pochopiteľne v USA, kde ho v 60-tych rokoch vyvinul americký kulturista a fyziológ Bob Gajda. Princípom kruhového tréningu je krvná cirkulácia po celom tele, pretože sa prechádza z cviku jednej partie na cvik druhej svalovej partie. Jedná sa o niekoľko stanovíšť, ktoré sa takto prejdú bez odpočinku a to väčšinou trikrát. Systém vychádzal teda z princípu čo v najkratšej dobe pri vyššej intenzite, maximálne prekrviť a precvičiť všetky svalové partie.

Aký je náš kruhový tréning corecircuit®? = inovované hydraulické stroje, aké nemá žiadne iné fito v Bratislave

efektívny – pevnejšia, vyformovanejšia postava, zlepšená kondícia
účinný – navýši posilnenie trupu, brušných, chrbtových a ramenných svalov
zdravý – odbúranie stresu, väčší pocit pohody, energia na každý deň
úspešný – chudnutie bez Jo-Jo efektu, chudnutie na mieru
časovo nenáročný – 30 minút, 2-3-krát do týždňa, v čase, ktorý si stanovíte, to zvládne každá z nás
motivujúci a zábavný – príjemná, uvoľnená atmosféra

 1. Je to koncepcia nastavená pre ženy v každom veku, nezáleží na ich fyzickej kondícii.
 2. Ženy trénujú v príjemnej rodinnej atmosfére
 3. Prísť možno hocikedy v priebehu dňa a vstúpiť do tréningového procesu.
 4. Stačí len polhodinka trikrát týždenne. Cvičí sa do kruhu na strojoch tak, aby si ženy precvičili všetky problémové partie svalov, čím sa zvýši ich kondícia, zlepší koordinácia pohybu.
 5. Je dokázateľné, že sa dosiahnu najlepšie efekty vybudovania svalovej hmoty.
 6. Používajú sa inovované stroje s konštrukciou sedenia bez opierok v podobe sedla, čo núti cvičenkyne zaujať vyrovnanú polohu hornej časti tela so spevnenými brušnými svalmi.
 7. Prednosťou kruhového cvičenia je nižšia zaťaženosť svalov ako pri klasickom posilňovaní.
 8. Paralelne sa dopĺňa svalový tréning s tréningom na výdrž a koordináciu.
 9. Každé cvičenie trvá 40 sekúnd, potom prechádzate na iné stanovište.
 10. Pri pravidelnom pohybe nedochádza len k trvalému odbúraniiu tukov, ale aj k budovaniu svalstva, čím sa zvýši bazálny metabolizmus a telo odbúrava energiu už aj v stave pokoja.

Vibračná plošina

Poskytujeme aj doplnkové služby ku kruhovému tréningu ako je možnosť využitia vibračnej plošiny BellGym 500.

Vibračná metóda využíva reflex ako prirodzenú reakciu tela na narušenie rovnováhy za účelom zvýšenia stimulácie svalových vlákien.

Pracuje na báze prirodzených telesných reflexov (napr. žmurknutie oka), ktoré sú vyvolané vibráciami. Reakcia tela na mechanické stimuly je prirodzená. Tieto stimuly produkujú strečové reflexy a výsledkom je rýchle a intenzívne zmršťovanie svalových vlákien (30 – 50krát za sekundu t.j 1800 – 3000krát za minútu), čím sa stimuluje mnohonásobné opakovanie.
Tréning na vibračnej platni je bezpečný, jednoduchý a veľmi efektívny, kde za 10 minút dosiahnete rovnaké výsledky ako pri bežnom cvičení, ktoré trvá 1 hodinu.

Výhody vibračnej plošiny:

 • Cvičenia sa zúčastňuje 100% svalových vlákien, v porovnaní so 40% pri klasickom cvičení
 • Zvýšenie prietoku krvi a okysličenie všetkých kostných tkanív
 • Zvýšenie hustoty kostného tkaniva
 • Zvýšenie flexibility celého tela, zvýšenie rozsahu pohybu
 • Spevnenie svalov a zlepšenie výkonnosti
 • Zvýšenie produkcie kolagénu pre hladšiu pleť
 • Zníženie bolesti v krížovej oblasti
 • Redukcia váhy

– Lymfodrenážny účinok
– Zlepšenie celkovej kondície u starších ľudí, zníženie rizika osteoporózy

Cena:                               10 minút 1,90 Eur
Cena: Vibro kredit              10 x  1,50 Eur